MjölkbehÄllare med rör och lock för helautomatiska espressomaskiner
MjölkbehÄllare med rör och lock för de helautomatiska espressomaskinerna KF6, KF7 och KF8 för förvar...
Kostnadsfri standardleverans pÄ bestÀllningar över 975 kr
14 dagars gratis retur
100% sÀker betalning
MjölkbehÄllare, rör och lock för beredning av mjölk för espressodrycker
Oavsett om du Àr galen i macchiato, lÀngtar efter en cappuccino eller bara Àlskar en latte, passar mjölkbehÄllaren till alla espressodrycker med mjölk.
790 ml kapacitet
Enkel att anvÀnda
Praktisk mjölkförvaring
Enkel att rengöra
Kompatibel med alla KitchenAids helautomatiska espressomaskiner
2 Ärs garanti
Vad finns i förpackningen?
Din mjölkbehÄllare med rör och lock 5KESMC passar enkelt ihop sÄ att du kan börja förbereda mjölken.
Förvara mjölken sÀkert och kyld
SÀg adjö till olyckor med utspilld mjölk. MjölkbehÄllaren sitter sÀkert bredvid espressomaskinen, redo för att Änga och skumma mjölk. Den kan ocksÄ anvÀndas för att förvara mjölken sÄ att den Àr redo för morgonkaffet.
Utforska en vÀrld av mjölkbaserade kaffedrycker
Det finns ett helt sortiment av lÀckra kaffedrycker att vÀlja mellan med din helautomatiska espressomaskin. Allt börjar med den hÀr mjölkbehÄllaren. VÀlj din mjölk, fyll behÄllaren och anslut den sedan till espressomaskinen sÄ att den kan skumma och texturera eller bara vÀrma mjölken Ät dig. VÄr KF8 har ett speciellt lÀge för vÀxtbaserade drycker sÄ att du har Ànnu fler valmöjligheter för dina drycker.
Kompakt kapacitet pÄ 790 ml
Kapaciteten pÄ 790 ml Àr precis rÀtt storlek för massor av drycker och passar perfekt bredvid din helautomatiska espressomaskin. Den Àr ocksÄ kylskÄpsvÀnlig och passar tillsammans med dina andra kartonger.
Bara fÀst, hÀll och förvara
Ăven om du kan anvĂ€nda en valfri mjölkkartong eller behĂ„llare till dina helautomatiska espressomaskiner, Ă€r den hĂ€r behĂ„llaren ett extra tillval till modellen KF6. Fyll enkelt behĂ„llaren och fĂ€st den pĂ„ maskinen för att automatiskt fĂ„ Ă„ngad, uppvĂ€rmd och skummad mjölk.
Mjölken skummas bÀst nÀr den Àr kall. DÀrför har vi utformat den hÀr behÄllaren för att vara lÀmplig för kylning. Du kan enkelt förvara den i kylskÄpet mellan gÄngerna, för att hÄlla den sval och frÀsch till varje kopp.
LÀtt att rengöra
Den hÀr eleganta och snygga mjölkbehÄllaren och locket kan tvÀttas i varmt vatten med diskmedel. Slangen rengörs under den helautomatiska espressomaskinens rengöringscykel för mjölksystem. Maskinen sÀger till nÀr detta behöver göras.
Modellerna KF7 och KF8 levereras med den hÀr mjölkbehÄllaren, röret och locket

